Články & videa – ŘEŠÍM NEMOVITOST
14 července, 2024

Transakce u nemovitostí

Ve chvíli, kdy se nemovitost prodává/kupuje, čeká na prodávajícího i kupujícího několik finančních transakcí. Jaké to jsou a jaká je jejich chronologie si ukážeme v následujícím příkladě. Uvažujme s tím, že prodávaná nemovitost byla koupena na hypoteční úvěr, který zatím nebyl splacen. Tzn. že je zatížená zástavním právem nějaké banky. Spolu s tím chce tuto nemovitost koupit kupující, který ji též potřebuje financovat pomocí hypotečního úvěru.
9 července, 2024

BJ, 2+kk, ul. Tusarova, Praha 7

Byt 2+kk v cihlové zástavbě v ulici Tusarova, Praha 7 – Holešovice, umožní budoucím majitelům uzpůsobit si budoucí bydlení o velikosti 69,30m2 dle svých představ. Ačkoli byt nemá balkon, jistě budoucím uživatelům tento deficit alespoň částečně vynahradí nadstandardně velký sklep. Výhodou je i výtah. A lokalita? Naprosto skvělá!
7 července, 2024

Prodat nedostavěný dům, nebo ho dostavět

Stavba domu není činnost na pár dní. Vezmeme-li v potaz množství času a nákladů od přípravy projektu (mnohdy i návrhu architekta) až po fyzické zrealizování stavby, jedná se minimálně o rok a půl až dva roky. Do této doby nezapočítávám čas strávený například hledáním zasíťovaného pozemku, nebo dokonce hledáním pozemku bez inženýrských sítí, a ještě k tomu čas a náklady...
30 června, 2024

Odstranění věcného břemene

Omezení vlastníka v nakládání s nemovitostí může mít více podob. Omezení může být od běžnějších omezení ve formě věcných břemen, až po složitější omezení ve smyslu exekucí a příkazů k prodeji nemovitosti. V tomto článku se však zaměříme na běžnější typ omezení, kterým je věcné břemeno. Věcné břemeno v obecném slova smyslu omezuje vlastníka nemovitosti v nakládání s ní. Věcná břemena jsou zřizována smlouvami o zřízení...
23 června, 2024

Nájem a DPH

Rok 2021 není spojen jen s Covidovou pandemií. V tomto roce došlo také k významné změně v daních ve spojitosti s nemovitostmi. A protože je otázka daní a nemovitostí velmi často vznesena ze strany klientů, níže je popsáno malé shrnutí, jak to vlastně mezi nemovitostmi a DPH (daní z přidané hodnoty) je. Nejen, že se dvojnásobila lhůta pro daň z příjmů při prodeji nemovitostí, které nesplňují podmínky pro neplacení daně, ale rovněž byla Parlamentem...
16 června, 2024

Rozpory s kolaudací

Každá nemovitost, která není černou stavbou, musí být tzv. zkolaudována. Kolaudace je oficiální rozhodnutí stavebního úřadu o tom, k jakému účelu má konkrétní stavba sloužit, tzn. jaký provoz v ní má probíhat. Kolaudace zahrnuje spoustu dílčích kroků, které musí žadatel o kolaudaci splnit. Všechny tyto kroky dokládá dle typu stavby stavebnímu úřadu, který na jejich základě rozhodne o tom, k jakému účelu bude stavba zkolaudována.
14 června, 2024

Zlata Novotná

Pronajímatel: „Paní Ráčkovou musím doporučit. Pronájem bytu pod její taktovkou, který skutečně zařídila od A do Z, dopadl k mé naprosté spokojenosti. Je to profesionálka, se kterou jsme si sedly i lidsky a příjemná komunikace je pouze třešničkou na dortu. Těším se na další spolupráci.”
14 června, 2024

Kristýna Semotánová

Nájemce: „S paní Ráčkovou jsme řešili pronájem bytu a celkový přístup byl naprosto úžasný. S přítelem se stěhujeme poprvé a vše dokázala vysvětlit a poradit.”
14 června, 2024

Veronika Rosenkranz

Pronajímatel: „Naprosto profesionální a velmi vstřícné jednání. Výborná příprava pro zučastněné strany, rychlé jednání. S pani Ráčkovou jsem velmi spokojena, mohu jen doporučit..”
KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka