Články | S výběrem novostavby si vybíráte i developera ...

S výběrem novostavby si vybíráte i developera…

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články S výběrem novostavby si vybíráte i developera…
29 července, 2018

S výběrem novostavby si vybíráte i developera...

Oproti prodejům již postavených a mnohdy už i X let stojících a fungujících staveb, kupujete od developerů ve většině případů nemovitost, která není zatím dokončená, či mnohdy nemá ještě ani přesné obrysy. Jde tedy o koupi něčeho, co zatím neexistuje.

Vzhledem k omezené nabídce nemovitostí na trhu málokterý kupující postupuje tak, že by si dle určitých parametrů a referencí vybral developera, a pak čekal, co kde postaví. Většina kupujících (celkem logicky vzhledem k situaci na trhu) vybírá čistě jen nabízenou nemovitost v určité lokalitě. Spolu s tím si v tento moment však zvolí i „protistranu“ – prodávajícího, tedy developera.

I když najdete na první pohled pro vás ideální nemovitost ke koupi ve vámi chtěné lokalitě, snažte se zaměřit i na to, kdo bude danou výstavbu provádět. Nejen internet je plný zkušeností a referencí, ale od věci není ani osobní návštěva projektu, který daný developer již dříve realizoval jinde. Projděte si danou oblast a nebojte se zeptat místních, jak jsou se stavbou spokojeni a jak celou koupi včetně jednání s developerem zpětně hodnotí. Samozřejmě žijeme v uspěchané době, takže málo kdo z nás má čas jezdit po nemovitostech a „klábosit“ s cizími lidmi. Na druhou stranu však neplánujete koupit obyčejnou věc za „pár kaček“ a přesně tahle věc vám má sloužit možná i celý život.

Co se týče rad „pozor na smluvní dokumentaci“, ano, buďte na pozoru. Nicméně v současné době s množstvím poptávek se může většina developerů chovat jako „stát ve státě“. Co tím myslím? Jednoduše vám předloží svou smluvní dokumentaci a buď „berte, nebo nechte být“. Za vámi stojí další tucet koupě chtivých zájemců.

Čas od času se bohužel stane, že se vysněná nemovitost v ideální lokalitě promění spíše v „noční můru“. V některých případech se vyplatí počkat na výstavbu osvědčeného developera, nebo pokud z časových důvodů čekat na koupi bydlení nemůžete, možná stojí i za zvážení zvolit přechodnou variantu, než se za každou cenu „vřítit“ do koupě finálního bydlení s nespolehlivým, či neseriózním developerem. V mnoha případech to stojí nejen čas a nervy, ale také i další předem nekalkulované výdaje navíc.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka