Články | Od 1.1.2020 jen nízkoenergetické domy!

Od 1.1.2020 jen nízkoenergetické domy!

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Od 1.1.2020 jen nízkoenergetické domy!
8 prosince, 2019

Od 1.1.2020 jen nízkoenergetické domy!

Od 1.1.2020 začne platit vyhláška č. 78/2013 Sb. S platností této vyhlášky vzniká povinnost stavět budovy v určitém energetickém standardu. Týká se to jak bytových, tak i rodinných domů. Rozpočet na výstavbu domu však nutně nemusí být vyšší - díky dotacím.

Projekt na výstavbu musí být nově zhotoven (již hotový projekt, či studie upravena) dle parametrů, které nová vyhláška stanovuje. Cílem vyhlášky je výstavba téměř pasivních domů s minimální spotřebou energie. Úpravy již hotových projektů budou sice stát další finance navíc, ale daný náklad lze kompenzovat díky státní dotaci – Nová zelená úsporám. Ve finále vás tak stavba nemusí stát ani korunu navíc.

Pro získání dotace je nutné přesně splňovat určité standardy. Těmi jsou obálka budovy, stavební výplně, zamezení tepelných mostů, určitý způsob a technologie vytápění a systém řízení nuceného větrání. Jaké materiály, typy zařízení a technologie při výstavbě domu přesně použít, aby vám vznikl nárok na státní dotaci, s tím by si projektant/architekt měl poradit. Pozitivní skutečnost je i fakt, že peníze získané na dotaci můžete získat ještě před samotným zahájením výstavby.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka