Články | Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?

Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?
17 května, 2020

Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?

Koronavir přinesl kromě zdravotní hrozby i spoustu změn. Některým lidem pouze dočasnou roušku na ústa, ale mnohým i mnohem podstatnější záležitosti. Velká část populace se aktuálně, nebo v blízké budoucnosti potýká, nebo bude potýkat s existenčními problémy. Velká část pracujících přišla zcela, či z části o svůj výdělek, a proto řeší co dělat a jak postupovat v případě neschopnosti splácet svůj hypoteční úvěr.

Pokud řešíte svou platební neschopnost dostatečně dopředu, je v první řadě hlavní komunikovat s bankou. Existuje spousta možností – odklad splátek, navržení jiného splátkového kalendáře, apod. Pokud jste do té doby řádně spláceli, banka se bude snažit najít schůdnou cestu pro vás i pro ni. I pro ni je totiž výhodnější vyjít vám vstříc a celou nepředvídatelnou situaci zvládnout se svým dosavadním klientem. Z tohoto důvodu co nejdříve kontaktujte své hypoteční poradce. A udělejte to dříve, než se dostanete do bodu, kdy nebudete na měsíční splátku skutečně mít.

Pokud se dostanete do fáze, kdy z nějakého důvodu nenajdete s bankou „společnou řeč“, anebo jste zanedbali komunikaci v raném stádiu vašeho finančního problému, přichází na řadu prodej nemovitosti. Ten doporučuji zahájit dříve, než vám nemovitost „spadne“ do exekuce. Nicméně i s exekucí na nemovitosti lze najít takové řešení, abyste splatili své závazky. Budu se opakovat, ale opět je nejdůležitější komunikace. V této fázi však již nejen s věřitelem v podobě banky, ale i s exekutorským úřadem.

Nemáte-li kvůli koronaviru (ale i z jiného důvodu) na splátky hypotéky, řešte to! Důležité je komunikovat, určité kroky řešit s předstihem a ideálně oslovit zkušeného člověka, který vám dokáže s vaší neočekávanou situací pomoci. Téměř v každé fázi lze najít řešení, ale je potřeba jednat okamžitě. Ubíhající čas se při neplacení finančních závazků stává nepřítelem, a proto každý den prodlení navíc může rozhodnout o vaší budoucnosti.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka