Články | Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?

Koronavir přinesl kromě zdravotní hrozby i spoustu změn. Některým lidem pouze dočasnou roušku na ústa, ale mnohým i mnohem podstatnější záležitosti. Velká část populace se aktuálně, nebo v blízké budoucnosti potýká, nebo bude potýkat s existenčními problémy. Velká část pracujících přišla zcela, či z části o svůj výdělek, a proto řeší co dělat a jak postupovat v případě neschopnosti splácet...

Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?
17 května, 2020

Nezvládáte kvůli koronaviru splácet hypotéku?

Koronavir přinesl kromě zdravotní hrozby i spoustu změn. Některým lidem pouze dočasnou roušku na ústa, ale mnohým i mnohem podstatnější záležitosti. Velká část populace se aktuálně, nebo v blízké budoucnosti potýká, nebo bude potýkat s existenčními problémy. Velká část pracujících přišla zcela, či z části o svůj výdělek, a proto řeší co dělat a jak postupovat v případě neschopnosti splácet svůj hypoteční úvěr.

Pokud řešíte svou platební neschopnost dostatečně dopředu, je v první řadě hlavní komunikovat s bankou. Existuje spousta možností – odklad splátek, navržení jiného splátkového kalendáře, apod. Pokud jste do té doby řádně spláceli, banka se bude snažit najít schůdnou cestu pro vás i pro ni. I pro ni je totiž výhodnější vyjít vám vstříc a celou nepředvídatelnou situaci zvládnout se svým dosavadním klientem. Z tohoto důvodu co nejdříve kontaktujte své hypoteční poradce. A udělejte to dříve, než se dostanete do bodu, kdy nebudete na měsíční splátku skutečně mít.

Pokud se dostanete do fáze, kdy z nějakého důvodu nenajdete s bankou „společnou řeč“, anebo jste zanedbali komunikaci v raném stádiu vašeho finančního problému, přichází na řadu prodej nemovitosti. Ten doporučuji zahájit dříve, než vám nemovitost „spadne“ do exekuce. Nicméně i s exekucí na nemovitosti lze najít takové řešení, abyste splatili své závazky. Budu se opakovat, ale opět je nejdůležitější komunikace. V této fázi však již nejen s věřitelem v podobě banky, ale i s exekutorským úřadem.

Nemáte-li kvůli koronaviru (ale i z jiného důvodu) na splátky hypotéky, řešte to! Důležité je komunikovat, určité kroky řešit s předstihem a ideálně oslovit zkušeného člověka, který vám dokáže s vaší neočekávanou situací pomoci. Téměř v každé fázi lze najít řešení, ale je potřeba jednat okamžitě. Ubíhající čas se při neplacení finančních závazků stává nepřítelem, a proto každý den prodlení navíc může rozhodnout o vaší budoucnosti.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka