Články | Jak řešit nesplácení hypotéky?

Jak řešit nesplácení hypotéky?

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Jak řešit nesplácení hypotéky?
22 ledna, 2023

Jak řešit nesplácení hypotéky?

Ne každému se bohužel podaří uvědomit si neschopnost splácet své závazky dostatečně dopředu ještě před tím, že tato situace skutečně nastane. Než nastane ten den, kdy je termín splatnosti další pravidelné splátky, a splátka z vašeho účtu již neodejde.

Ani v této chvíli nemusí být vše ztraceno. Velmi záleží na tom, jak dlouho již nesplácíte, jaké výzvy a kolik výzev vám od vašeho věřitele již přišlo. Žádná klasická bankovní instituce nepodá na nemovitost exekuci ihned při prvním nezaplacení splátky. Standardní postup je „kolečko“ výzev a upozornění ohledně nezaplacení a popsání důsledků, které vám hrozí. V této fázi je nejdůležitější s věřitelem hlavně komunikovat! Nejhorší věc, kterou můžete udělat, je odmlčet se, nekomunikovat, nereagovat, prostě dělat „mrtvého brouka“.

Jedním z postupů může být odložení splátek. Jestliže to není možné, mohlo by pomoci dohodnutí individuálního splátkového kalendáře. Vždy je důležité snažit se nastalou situaci aktivně řešit. Tím můžete získat čas. Čas na to, abyste mohli vymyslet a zvážit varianty, které povedou k opětovnému řádnému splácení. Viz mé předchozí články (nemovitost pronajmout za tržní nájemné a najít si levnější bydlení, či bydlení u rodiny, prodat nemovitost, nebo si finančně ulehčit nabídnutím spolubydlení nějakému nájemníkovi). Těmito řešeními můžete docílit snížení vašich nákladů a nastavit řád ve splácení vašich závazků.

Nestihli jste využít ani tento čas pro nápravu nesplácení vašich závazků a nemovitost již máte zatíženou exekucí? Čas na řešení je mnohem kratší, ale i přes to s tím lze do určité fáze ještě něco dělat. Dočtete se v dalším článku na www.resimnemovitost.cz v sekci „Články“.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka