Články | Výhody osobního vlastnictví

Výhody osobního vlastnictví

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Výhody osobního vlastnictví
19 července, 2020

Výhody osobního vlastnictví

Další výhodou je libovolná možnost byt pronajímat. Oproti družstvu vám společenství vlastníků jednotek nemůže pronajímání zakázat, nebo si jej dokonce zpoplatňovat. Družstva, na rozdíl od společenství vlastníků jednotek, mohou pronájem bytu zakázat, nebo si nárokovat poplatek za to, že vám k pronajímání vydají souhlas.

Osobní vlastnictví má oproti družstevnímu vlastnictví výhodu i při rekonstrukci bytu. V případě rekonstrukce vám společenství vlastníků jednotek zpravidla téměř nemluví do toho, co a v jakém rozsahu uvnitř bytu rekonstruujete. U družstevního vlastnictví často předkládáte podrobnosti ohledně vaší rekonstrukce a jste mnohdy závislí taktéž na souhlasu družstva.

V současné chvíli je jistě výhodou i to, že stejně jako u družstevního bytu, ani u osobního vlastnictví neplatíte 4% daň z nabytí nemovitosti. S výhodami bytu v osobním vlastnictví ještě nekončíme. Další výhodou je i skutečnost, že se vás při případném budoucím prodeji týká 100% potenciálních kupujících – ne jen ti, kteří mají hotovost, nebo jinou vhodnou nemovitost k umístění zástavy. Vyplývající výhodou je zpravidla dosažení vyšší prodejní ceny než u bytů, které jsou ve vlastnictví družstevním. A oproti některým družstvům není převod vlastnických práv u osobního vlastnictví nijak společenstvím vlastníků jednotek nikdy zpoplatněn. Při převodu členských práv si totiž některá družstva účtují poplatek, který může být i v řádech desetitisíců. Tento poplatek vám při přepisu osobního vlastnictví nehrozí.

Ať už u vás převáží výhody jakéhokoli typu vlastnictví, s obojím vám dokáži pomoct. Důležité je umět si vyhodnotit všechna pozitiva i negativa a dle toho se efektivně rozhodnout, jakým směrem bude konkrétně pro vás výhodnější se při koupi nemovitosti ubírat.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka