Články | Realitní činnost v době Covidu

Realitní činnost v době Covidu

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Realitní činnost v době Covidu
21 února, 2021

Realitní činnost v době Covidu

Pandemie související s přítomností Covidu postihla a nadále postihuje nespočetné množství oborů. Spousta lidí nemůže bohužel provozovat svou činnost. Tím, že bydlení patří mezi skutečně základní lidské potřeby, zůstala po celou dobu realitní činnost v provozu i dobách nouzového stavu. Stejně je tomu i nyní, kdy byl vládou nouzový stav opět prodloužen do konce února 2021. Nicméně neznamená to, že nejsou realitní makléři a realitní kanceláře povinné dodržovat určitá opatření. Je sice Covid, ale pokud prostě bydlet potřebujete, i vy dbejte při prohlídkách nemovitostí na několik věcí.

Služby, které souvisejí s bydlením, tudíž služby, které nejsou pozastavené kvůli Covidu, se týkají poskytovatelů a zprostředkovatelů hypotečních úvěrů, spotřebitelských úvěrů, pojištění, provádění staveb a jejich odstraňování, projektová činnost ve výstavbě, zeměměřičství, geologické práce, testování, měření a analýza ve stavebnictví. Potřeby související s bydlením však nezaměňujte s prodejem nábytku, podlahových krytin, koberců, apod. (vyjma železářství a domácích potřeb).

Co by tedy konkrétně realitní makléři při poskytování svých služeb měli rozhodně dodržovat a jak byste se měli správě na prohlídkách a v kontaktu s realitním makléřem chovat i vy?

Vždy by měl být dodržen mezi vámi a realitním zprostředkovatelem odstup min. 2 metry. Min. 15m2 byste měli mít čistě pro sebe. Vždy mít roušku, a ačkoli je to pro mnoho z nás automatická reakce, nepodávejte si ruce. Při vstupu, ale i výstupu z nemovitosti, by vám realitních makléř měl nabídnout dezinfekci rukou, a pokud jste si roušku zapomněli, profesionální makléř by měl být připraven s jednorázovými rouškami, aby vás nemusel poslat domů bez uskutečněné prohlídky. I pokud bude na prohlídce realitní makléř benevolentní, vezměte návštěvu nemovitosti do svých zodpovědných rukou. A to kor v případě, že nemovitost není prázdná, ale stále tam ještě bydlí její majitelé. Chráníte tak nejen sebe, ale budete zodpovědní i vůči osobám, od kterých možná budete kupovat vyhlídnutou nemovitost. A pokud ji koupíte skutečně zrovna vy, předpokládám, že budete rádi, když budete mít jistotu, že danou nemovitost při prohlídkách navštívili i všichni ostatní cizí zájemci zodpovědným způsobem. Přece jen tam pak vy chcete v klidu bydlet, nebo mít zdravého nájemníka, kterému kvůli nákaze nevypadnou příjmy z práce, aby vám včas mohl platit nájemné.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka