Články | Home staging ano či ne?

Home staging ano či ne?

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Home staging ano či ne?
5 června, 2017

Home staging ano či ne?

Home staging je čím dál více využívaná služba při prodejích, či pronájmech. Jedná se o vizuální úpravu interiéru nemovitosti, aby na zájemce o koupi či pronájem působila nemovitost útulněji, luxusněji a vzbudila větší zájem a chtění zájemců v ní bydlet. Často tato služba dopomůže majiteli nemovitosti k navýšení kupní ceny, či rychlejšímu pronajmutí. I přes to má však svá úskalí.

Ve chvíli, kdy se home staging uplatní v nemovitosti pouze pro nafocení do inzerce a nájemníci či majitelé v průběhu prohlídek stále v nemovitosti bydlí a standardně ji užívají, těžko bude vypadat nemovitost při reálné prohlídce stejně dokonale a netknutě jako na fotografiích. Proč to může být problém? Z prvotního nadšení dle fotografií může u zájemců dojít při prohlídce ke zklamání a nadšení může vyprchat, protože na ně bude v reálu nemovitost působit horším dojmem, než jak dle fotografií čekali.

Podobná situace nastává v případě, kdy je sice nemovitost neobývaná, ale předměty v rámci home stagingu, kterými jste vzhled nemovitosti pozvedli (nábytek, dekorace, koberečky, obrazy, atd…) a se kterými jste nemovitost nafotili, nezůstali na místě i po dobu prohlídek. Zájemci při prohlídkách opět vejdou do „jiné“ nemovitosti (prázdné, neútulné, nevybavené, či vybavené jinak/ošklivěji).

Jiná situace nastává v případě, kdy nemovitost zůstane jak neobývaná, tak i po dobu prohlídek zařízená předměty použitými v rámci home stagingu. Zájemcům se shoduje zobrazení na fotkách s reálným vzhledem nemovitosti při prohlídce. Tuto variantu většina poskytovatelů služby home staging nabízí formou pronájmu těchto věcí za poplatek.

Z těchto důvodů doporučuji u obývaných nemovitostí a nemovitostí, které jsou sice prázdné, ale nelze v nich předměty ponechat i po dobu prohlídek, daný prostor pouze standardně poklidit, aby působil příjemně a uspořádaně. Zabráníte tím zklamání uchazečů o koupi či pronájem a následné odmítnutí nemovitosti z důvodu odlišnosti inzerce a reálu.

V případě neobývané nemovitosti a možnosti ponechání všech předmětů, které jsou vyobrazeny na fotografiích, mohu home staging vřele doporučit.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka