Články | Novela realitního zákona

Novela realitního zákona

ŘEŠÍM NEMOVITOST Články Novela realitního zákona
5 dubna, 2020

Novela realitního zákona

Dne 31.3.2020 schválila vláda novelu realitního zákona, prostřednictvím které prodloužila termín realitním makléřům pro prokázání odborné způsobilosti.

Doposud volnou živnost „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, obor Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí“ změnil realitní zákon na živnost vázanou, a to „Realitní zprostředkování“. Výše zmíněná novela prodloužila termín pro ohlášení vázané živnosti ze 3.9.2020 na 3.1.2021.

Důvodem posunutí lhůty pro splnění podmínek vázané živnost je pozastavení všech školení a zkoušek z důvodu zákazu shlukování lidí kvůli koronavirové pandemii. Svou profesi mají realitní makléři aktuální situací ztíženou nejen pro běžný provoz, ale právě i pro absolvování povinných podmínek vedoucích ke splnění vázané živnosti. Stejně tak je cílem vlády omezit návštěvy na Živnostenském úřadu (a i dalších úřadech) na jen ty nezbytně nutné. Na ohlášení vázané živnosti na Živnostenském úřadě mají tak dostatek času i ti realitní makléři, kteří podmínky splňují i bez školení a zkoušky u Ministerstva pro místí rozvoj ČR, nebo kteří již zkoušku odborné způsobilosti absolvovali již před několika lety.

Novela by měla být účinná již v průběhu dubna 2020.

S námi se prodeje a pronájmu nemovitosti bát nemusíte. Jsme totiž jiní...

KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka