O nás-old – ŘEŠÍM NEMOVITOST

O nás

My sami v dnešní uspěchané době oceňujeme, když nám jsou při čemkoli poskytnuty komplexní služby. A když pro nás udělá někdo ochotně a s vřelým úsměvem i sebemenší drobnost navíc, aniž bychom to požadovali, jsme v sedmém nebi, neboť v dnešní společnosti je tento přístup velmi vzácný. Vzali jsme si inspiraci z lidí, kteří dělají svou práci dobře a s radostí. Jsme přesvědčeni, že dobrý a poctivý přístup na profesionální úrovni se člověku vždy vrátí.

Úplně na začátku u nás bylo přání dělat si věci po svém a dělat práci takovou, aby nás bavila. S tím, že oba „trpíme“ někdy možná až přehnanou pečlivostí a chtěním dělat věci dobře, nám vyvstalo v hlavě spojení obchodu a stavařiny. Samozřejmě je tisíce oblastí, pro které jsme se mohli rozhodnout, ale zrovna toto spojení nebyla náhoda. Při rozhodování jsme vycházeli z dosavadních zkušeností a z vyhodnocení našich vlastností a schopností. Rozhodne-li se člověk dělat něco, s čím nemá žádné zkušenosti a na co nemá ani vlohy, většinou je to začátek brzkého konce. (Proto ode mě neočekávejte rady technického charakteru – spadl by vám dům. :) Od manžela nepožadujte naopak vedení prohlídek - pokud by opakoval dvaceti zájemcům ty samé informace, stejně nadšený a přívětivý úsměv i u jednadvacátého zájemce jako u toho prvního by rozhodně neměl. :) Každý jsme jiný a dle toho jsme si rozdělili i náplň naší práce. A ačkoli se říká, že není dobré vést dohromady jak společnou domácnost, tak společné podnikání, my se toho nebojíme. Vzájemně se doplňujeme a naopak společné fungování na pracovní úrovni prospívá jak nám, tak i našim klientům.


Ivana

Před vstupem do realit jsem se pohybovala v oblasti administrativy a obchodu. Nicméně postrádala jsem větší kontakt s lidmi a vlastní časovou variabilitu. Navíc řešení jen dílčích záležitostí mi nedávalo smysl. Chtěla jsem se s lidmi setkávat denně, nebýt jen mezi čtyřmi stěnami v kanceláři a dělat dokola to samé. Jako první s myšlenkou realit přišel manžel. Pamatuji si tehdy svou první reakci: „Dělat makléře? Jááá? No to ses zbláznil! Vždyť o tom nic nevím, stavbám nerozumím, a ani nevím, jak to v téhle oblasti chodí. V žádném případě!“ A teď?

Už několikátým rokem mohu být součástí úspěšných prodejů majitelů nemovitostí, svědkem radosti a těšení se kupujících na jejich budoucí nový domov, svědkem úlevy u klientů, kterým jsem pomohla prodat nemovitost tak, aby splatily dluhy dříve, než jim za směšné částky prodali střechu nad hlavou exekutoři. Byla jsem, jsem a přeji si být i nadále součástí příběhů svých klientů. Ať už těch více radostných příběhů, nebo méně veselých chvil, které klienti nechtěli, ale z nějakého důvodu museli řešit.

V životě každého z nás to není jen o té jedné cestě, kterou si každý volíme. Je to o spoustě křižovatek, na kterých se potřebujeme a musíme rozhodnout, kudy dál. V případě bydlení jsem připravena pomoci vám na takové křižovatce s rozhodnutím podle vašich přání a potřeb, nikoli podle cesty mé. Já svoji „pracovní“ křižovatku již vyřešila a po pracovní stránce jsem již na cestě bez křižovatek. :)

Zpětně se své reakci směji, když s nápadem dělat realitní makléřku manžel tenkrát přišel. Naopak jsem mu dnes vděčná. Chtěla jsem kontakt s lidmi? Mám jej na denním pořádku. Chtěla jsem časovou variabilitu? Mám ji. Řeším záležitosti s klienty jako celek od A do Z, ne jen jednu dílčí věc? Ano. A navíc? Navíc mám radost, že mám možnost svým nadšením do práce dělat radost ostatním. Spokojenost klientů a upřímné poděkování je to, co mě nabíjí a co jsem nikdy před tím v zaměstnání nepoznala.

Při převodu nemovitostí se neustále něco děje. Setkávám se s novými situacemi, potřebami, lidmi, a to mě žene v posouvání se dál i co se týče vzdělávání. Každá situace je individuální a je potřeba být neustále ve střehu a připravena umět si poradit s čímkoli a klientům vždy na 100% pomoci. A to je i důvod, proč pro mé klienty pracuje i můj manžel, nejen já. Jako aktivní a zkušený stavař dokáže nemovitosti zhodnotit po technické stránce. Dokáže doporučit způsob rekonstrukce, zhodnotit nákladnost na investici do objektu, pomůže klientům s jejich přáním zvětšit si otvory ve stěnách, nebo úplně změnit dispozice. A mně jako makléřce, která není stavař a ani si na stavaře nehraje, pomáhá předat zájemcům o koupi ucelený a faktický „obrázek“ o nemovitosti. Žádné přikrášlující, nebo naopak zhoršující informace o objektu z důvodu neznalosti technického stavu.

Těší mě, že se manželova slova „Když budeš dělat věci líp, než ostatní a budeš na 100% vědět, co nabízíš, přidáš k tomu nadšení a svoji přímost, férovost a přirozenost, tak se ti to vrátí a nemusíš se téhle práce vůbec bát“, naplnila. Takže jednoduše řečeno, v oblasti nemovitostí jsme tu pro vás, a jinak, než pečlivě a s orientací na vaše potřeby, to „dělat“ neumíme. :)


Václav

Se stavařinou v praxi jsem začal již během studia na střední průmyslové škole stavební v Kadani. Bavila mě okamžitá aplikace teoretických poznatků na reálné projekty v praxi. Po nástupu do prvního ročníku studia architektury na ČVUT jsem poznal, že tato volba nebyla úplně správná. Byl pro mě důležitý nejen vzhled konstrukcí, což je v architektuře „gró“, ale vždy jsem u projektů řešil hlavně to, aby daná stavba po technické stránce byla vůbec proveditelná. Po relativně rychlém poznání, že není-li navržený projekt realizovatelný po technické stránce a hlavně prakticky tak, aby byl funkční, na základě žádosti a rozdílových zkoušek jsem přešel ze studia architektury na studium stavebního inženýrství – oboru konstrukce pozemních staveb. Vzhled je u staveb důležitý, ale já jako osoba, jsem primárně praktik. Baví mě realizovat a navrhovat řešení takové, aby to lidem splňovalo jejich účel a požadavky. Sám bych nechtěl bydlet v na pohled pěkné nemovitosti, která by mě ale v praktickém každodenním životě omezovala.

Po vystudování oboru konstrukce pozemních staveb jsem nastoupil do statické a projekční společnosti, která co do typu projektů, byla a je velmi různorodá. V praxi jsem řešil nejen zakázky týkající se pozemních staveb, ale bylo nutné se chopit i zakázek v oblasti podzemních konstrukcí. Na profesní cestě jsem se ocitl i před velkými projekty, jako je např. „Kolektor Hlávkův most“. I z tohoto důvodu jsem své postgraduální studium na ČVUT orientoval na oblast konstrukcí dopravních staveb, nikoli opět na oblast pozemních staveb. Kombinace řešení projektů po praktické stránce s projekty na teoretické/vědecké úrovni byla pro mě velkým přínosem. Nejsem výhradně zatvrzelý praktik bez inovativních nápadů, nebo naopak jen teoretik „nepolíbený“ praxí. V posledních letech se orientuji především na statiku napříč pozemními a podzemními stavbami. Zkráceně řečeno – díky své x-leté praxi ve stavebnictví jsem získal nejen zkušenosti, ale také nadhled a jistotu v navrhování řešení.

Co se týče spojení obchodu s nemovitostmi a technickými záležitostmi, které lidé velmi často při převodu nemovitosti následně řeší, zrodila se mně a manželce v hlavě myšlenka, poskytovat lidem komplexní služby na vysoce kvalitativní úrovni. Dle mého osobního názoru však není možné poskytovat profesionálně realitní služby bez technické podpory (většina makléřů bohužel často ani neví, co prodává, natož aby dokázali říci kupujícím technická fakta). Je pravdou, že realitními makléři se stali i dříve aktivní stavaři, ale „ruku na srdce“ – kdo z nás, když z nějaké činnosti „vypadne“ a nedělá ji aktivně, neztrácí přehled v nově vydaných normách, vyhláškách a drží stále krok s těmi, pro které je daná činnost každodenním chlebem? Stejně tak to platí i obráceně. Bude-li realitní makléř řešit i jinou oblast, než je jeho náplň, na to důležité, co dělá jeho služby kvalitními, bude mít méně času, a to se vždy odrazí na výsledku. Z pohledu toho, že investice do nemovitostí, ať už je to koupě, či rekonstrukce, apod., není finančně zanedbatelnou záležitostí, si každý majitel nemovitosti zaslouží, aby bylo nakládáno s tím nejcennějším co vlastní (myšleno po materiální stránce) s rozvahou a kvalitní péčí.


S čím se na nás můžete obrátit?

Rádi vám pomůžeme:

  • se standardním prodejem, koupí a pronájmem nemovitosti,
  • s nestandardním prodejem, či koupí (exekuce, insolvence, opatrovnický soud, apod.),
  • s odhadem hodnoty nemovitosti pro různé účely,
  • s právním zabezpečením převodu nemovitosti a úschovou peněz,
  • se zhodnocením investičního záměru,
  • s rekonstrukcí objektů,
  • se statickým posouzením stavebních úprav,
  • s administrativními záležitostmi kolem všech výše uvedených činností,
  • s prosbou o doporučení na šikovné a osvědčené „pracanty“ v různých jiných oblastech (architekty, hypoteční poradce, soudní znalce, stěhovací a vyklízecí firmy, zámečníky, malíře, elektrikáře, plynaře, apod.),
  • a samozřejmě i s tím, pokud potřebuje pomoci někdo z vašich blízkých či z vašeho okolí.

Něco málo ze soukromí:

Nepracovně vše začalo již v roce 2010, kdy nyní již můj manžel mi tenkrát napsal přes sociální síť o číslo na mou spolužačku. No mrňavá tmavovláska ho tenkrát na „první dobrou“ nezaujala – koukal po vysoké blondýně. :-D Protože jsem respektovala soukromí svých kamarádek a kamarádů, poslala jsem ho „k šípku“ s tím, že jestliže ji potkává při dojíždění v autobuse, jak mi tvrdil, tak ať si jí o číslo, hrdina jeden, řekne sám. No ještě, že tak. Bůh ví, komu bych dnes vařila, a kdo by o mě takhle pečoval. :-D

Jak je to v současnosti? Náš vztah jsme povýšili na svazek manželský a utužili ho ještě společnou prací. A kde nás můžete mimo práci potkat a co nás baví? Pokud se zrovna nevěnujeme prodeji či pronájmu vaší nemovitosti, nebo nepočítáme, jakou únosnost mají panely, a podobné věci, můžete na nás narazit v pražské Stromovce běhající jen tak, či za létajícím talířem, nebo nás můžete potkat ověšené fotoaparátem na některé turistické stezce našich krásných českých hor. Samozřejmě se nevyhýbáme ani posezení s přáteli u sklenky dobrého červeného vína, či u dobré kávy, které často dělá doprovod nějaký ten sladký dortík (to vysvětluje to občasné nucené pobíhání po Stromovce ). Občas zajdeme fandit na hokej, a protože jsme původem z kraje chmele a piva, nepohrdneme ani zlatavým mokem. V roce 2016 jsme se zamilovali do sjíždění řeky a naší nejoblíbenější českou destinací je Liberecko. A víc už o nás musejí prozradit jiní…:)

 
KONTAKT
Zobrazit tlačítka
Skrýt tlačítka